Symulacja rozprawy sądowej dla licealistów

float_intro: images/ZDJECIA/aktualnosci/Prawnik_w_swoim_gabinecie.jpeg

Serdecznie zapraszamy na symulację rozprawy sądowej, podczas której w rolę profesjonalnych pełnomocników oraz sądu wcielą się osoby studiujące na Wydziale Prawa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Osią rozprawy będzie sytuacja, z którą w otaczającej nas rzeczywistości możemy spotkać się dość często, czyli... uwaga, dziecko na drodze!

12 czerwca 2024

Zobacz symulację w sprawie cywilnej

Wyobraź sobie następującą sytuację:

Sześcioletni Michał Kowalski przechodził przez jezdnię pod opieką babci. Chwila nieuwagi starszej pani wystarczyła, by małoletni puścił jej rękę i wpadł pod samochód. Całe zdarzenie trwało raptem kilka sekund. Z jednej strony małoletni wszedł pod koła samochodu w sposób niespodziewany i gwałtowny, z drugiej strony samochód jechał z prędkością nieznacznie szybszą, niż dozwolona.

Kto zawinił?

W toku spotkania zrekonstruujemy przebieg rozprawy, w ramach której sąd rozstrzygać będzie o tym, kto ponosi odpowiedzialność za zdarzenie i w jaki sposób cierpienie poszkodowanego powinno zostać zrekompensowane. Spotkanie odbędzie się w formie warsztatu i pozwoli uczestnikom/uczestniczkom zapoznać się z mechanizmami funkcjonowania sądów w sprawach cywilnych. Będzie stanowić również cenne źródło informacji o tym, jak w sposób trafny i przekonujący formułować prawniczą argumentację. Na zakończenie uczestnicy/uczestniczki warsztatów pomogą zdecydować, jaki zapadnie wyrok.

Zapisz się!

• Logo Wydziału  Prawa i Komunikacji Społecznej we Wrocławiu Uniwersytetu SWPS

Gdzie?

Uniwersytet SWPS, Wydział Prawa i Komunikacji Społecznej we Wrocławiu
ul. Aleksandra Ostrowskiego 30b, 53-238 Wrocław, sala 120

Kiedy?

12 czerwca 2024 r., godz. 13.15–14.45

Studiuj prawo na Uniwersytecie SWPS i walcz o sprawiedliwość!

W Polsce uczy się prawa w ten sam sposób od dziesiątków lat – rzetelnie, ale nieskutecznie. Absolwentki i absolwenci studiów prawniczych nie są przygotowani do zawodu, brakuje im praktycznej wiedzy i umiejętności. Owszem, znają przepisy prawa, ale nie posiadają odpowiedniego warsztatu.

Na Uniwersytecie SWPS jest inaczej! Nasze studia uczą analitycznego i strategicznego myślenia prawniczego. Nie wymagamy zapamiętywania przepisów, lecz ich właściwej interpretacji. Z nami nauczysz się sprawnie korzystać z baz aktów prawnych i przećwiczysz do perfekcji prowadzenie argumentacji prawniczej.

Prawo na Uniwersytecie SWPS możesz studiować we Wrocławiu, w Poznaniu i w Warszawie.

stacjonarne, niestacjonarne
Poznań jednolite magisterskie poznaj szczegóły

stacjonarne, niestacjonarne
Wrocław jednolite magisterskie poznaj szczegóły

stacjonarne, niestacjonarne
Warszawa jednolite magisterskie poznaj szczegóły

Prawo w biznesie

Warszawa I stopnia poznaj szczegóły

Prawo nowych technologii

Warszawa I stopnia poznaj szczegóły

Sprawdź inne kierunki prawnicze

W naszej ofercie są także m.in.:

Zobacz wszystkie kierunki prawnicze i pokrewne

Spotkanie poprowadzi

Maciej Bieszczad
Maciej Bieszczad

Doktor nauk prawnych, radca prawny, współpracownik Wydziału Prawa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu oraz Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, prowadzi zajęcia m. in. z prawa cywilnego, symulacji rozpraw sądowych, prawa autorskiego. Pełnomocnik z doświadczeniem w występowaniu przed sądami powszechnymi, Sądem Najwyższym, Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu.

Zobacz inne aktualności