Program Erasmus+ KA131

jednostka: Uniwersytet SWPS
lokalizacja: projekt ogólnouczelniany
okres realizacji: 2023 2024 2025

Program ten wspiera mobilność studentów wszystkich kierunków i cykli studiów na uczelniach wyższych.

Finansowanie UE

O projekcie

Warunkiem uczestnictwa w programie Erasmus+ jest posiadaniem Karty Erasmusa (Erasmus Charter for Higher Education 2021-2027, ECHE ), która została przyznana Uniwersytetowi SWPS w 2021 r. Studenci mają możliwość studiowania za granicą w partnerskiej instytucji szkolnictwa wyższego albo odbywać praktykę w przedsiębiorstwie, instytucie badawczym, laboratorium, organizacji lub innym odpowiednim miejscu pracy za granicą.

W ramach tej akcji wspierani są również pracownicy dydaktyczni i administracyjni uczelni wyższych, aby mogli uczestniczyć w działaniach związanych z rozwojem zawodowym za granicą. Działania te mogą obejmować zarówno okresy nauczania, jak i szkolenia (takie jak: obserwacja pracy, okresy przyglądania się działalności dydaktycznej i szkolenia).

Głównym celem programu jest przyczynienie się do stworzenia europejskiego obszaru edukacji o globalnym zasięgu oraz wzmocnienie powiązań między edukacją a działalnością badawczą. Program ma również wspierać zdolność do zatrudnienia, włączenie społeczne, aktywność obywatelską, innowacje i zrównoważenie środowiskowe w Europie i poza jej granicami poprzez zapewnienie studentom wszystkich kierunków i cyklów studiów możliwości studiowania lub szkolenia za granicą w ramach studiów.

Finansowanie

Projekt finansuje Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji w ramach programu Komisji Europejskiej.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

Projekt koordynuje Biuro Współpracy Międzynarodowej USWPS.

Dowiedz się więcej

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie Narodowej Agencji Programu Erasmus+

Komunikaty Narodowej Agencji Programu Erasmus+

Priorytety Programu Erasmus+